Category Archives: Žmogiškieji ištekliai

Geriausias klausytojas – pliušinis meškinas

Neturiu manijos kaupti daiktų, kadangi dažnai tenka kraustyti iš vienos vietos į kitą, netgi keliauti iš vienos valstybės į kitą, galima sakyti, visą savo turtą sutalpinu į porą lagaminų. Visgi visada su savimi vežiojuosi vieną daiktą – didelį pliušinį >meškiną. Jo netgi negalima pavadinti daiktu – tai tiesiog geriausias draugas. Gavau jį dar vaikystėje per krikšynas iš savo senelių. Grįžus iš bažnyčios laukė didelės vaišės, buvo kalnai vaisių, visokių skanėstų, aišku, ir torto. Tada gavau nemažai dovanų kuponų: lėlių, knygelių, bet labiausiai man patiko senelių dovanotas meškinas.

Nauji butai Kaune ir Klaipėdoje

Kaip žinia, Kaunas yra vienas didžiausių Lietuvos miestų, o jei tiksliau, tai trečias pagal dydį ir gyventojų skaičiumi bei teritorija nusileidžia tik sostinei Vilniui, bei laikinajai sostinėje Kaunai. Tačiau Kaunas nėra tik paprastas miestas, tai vienintelis Lietuvos didmiestis prie jūros. Klaipėdos uostas savo miesto biudžetą papildo milijonais eurų, todėl gyvenimo lygis Kaune yra ganėtinai aukštas. Šiame uostamiestyje nesunku rasti darbą, be to iš abiejų pusių, tiek šiaurėje, tiek pietuose yra populiariausi Lietuvos kurortai – Palanga bei Neringa. Dėl šių priežasčių, apklausų duomenimis, Kaune gyvena laimingiausi žmonės Lietuvoje. Taigi, jau žinome, jog gyvenimas Kaune yra iš ties puikus, tad jei nusprendėte ten kraustytis, belieka įsigyti būstą. Galima rinktis iš senos arba naujos statybos butus  tačiau šiandien kalbėsime apie naujai įrengtus butus. Nauji butai Kaune yra labai įvairūs. Jų stilius taip pat labai skiriasi tačiau ne jis yra svarbiausias. Kur kas didesnę įtaką renkantis butą daro jo kaina bei rajonas, kuriame jis yra.

Skalbimo mašinų remontas Vilniuje: ką galiu padaryti pats?

skalbimo mašinų remontas Vilniuje

Sprendimas, kuris visuomet neduoda ramybės – taisyti seną, ar geriau nusipirkti naują skalbimo mašiną? Įrodyta, jog tikrai nėra reikalinga išleisti dar daugiau pinigų technikai, kuri turi savo galiojimo laiką. Apytiksliais duomenimis, geros kokybės skalbimo mašnos ilgiausias veikimo laikas yra nuo 11 iki 13 metų, o šiam laikui įpusėjus ar besibaigiant, galite sulaukti nemalonių staigmenų, gedimų. Iš tiesų, remontuojant skabimo mašinas, jūs užtikrinate jų ilgiausią funkcionavimo laiką, tačiau nepaisant to, svarbu žinoti ir tai, kad remonto kaina neturėtų viršyti 50% naujos skalbimo mašinos kainos. Kitaip tariant, remontuodami skalbimo mašinas įsitikinkite, jog nepermokate ir remontas nekainuos jums tiek, kiek gali kainuoti pusė naujos skalbimo mašinos. Be to, skalbimo mašinų remontas Vilniuje primena, jog kai kuriuos skulkius skalbimo mašinos gedimus galima pataisyti ir savarankiškai.

Jei nesate patenkinti savo gyvenimu

Ar esate patenkinti savo gyvenimu? Kasdien prabundate geros nuotaikos ir nusiteikę nuversti kalnus? Žvelgdami į veidrodį visuomet šypsotės ir džiaugiatės savo puikia išvaizda? O gal priešingai, pastaruoju metu jūsų gyvenimas ritasi žemyn ir nebegalite pakelti iki gyvo kaulo pabodusios kasdienybės, kurioje yra begalė rūpesčių ir problemų? Jei taip, tikriausiai savęs ne kartą klausėte, ką darote blogai? Kokie sprendimai buvo neteisingi? Kuo jūs skiriatės nuo tų, kurie yra sėkmingi ir džiaugiasi savo gyvenimu?

Vieno kąsnio užkandžiai prekybos vietose

Maistas visiems lietuviams yra labai aktuali tema. Dabar kaip tik apie tai ir kalbėsime. Tačiau aptarsime ne kokius nors karštus patiekalus, o šiek tiek smulkesnius užkandžius, kuriuos galima rasti parduotuvėse. Tikriausiai nutuokiate, kad kalba eina apie vieno kąsnio užkandžius. Dažniausiai tokie užkandžiai aptinkami vakarėliuose, šventėse bei kitokiuose renginiuose, kur renkasi daug žmonių, tačiau dabar ne apie tai. Smulkių, nemokamų užkandžių nererai galima paragauti ir parduotuvėse ar restoranuose. Žinoma, labai retai nutinka taip, kad užėjus į parduotuvę apsipirkti, turite galimybę ir nemokamai užkąsti. Beje, šiuo atveju geriau sakyti ne užkąsti, o paragauti, nes daugiau vieno ar dviejų kąsnių gauti tokiose vietose turbūt būtų beveik neįmanoma. Tuomet iškart kyla klausimas, kam parduotuvėse apskritai dalina nemokamus užkandžius.

Talismanai ir simboliniai papuošalai

Talismanų, įvairiausių simbolinių papuošalų ir ženklų gaminimo kultūra atsirado su pirmosiomis civilizacijomis. Archeologiniai tyrimai atskleidžia jų egzistavimą jau nuo pat akmens amžiaus. Vienas iš akmens amžiaus papuošalų pavyzdžių galėtų būti plėšrūno iltis su odiniu raiščiu ant medžiotojo -nugalėtojo kaklo. Senovės genčių vadai ir šamanai, imperatoriai ir karaliai visada buvo apsupti papuošalų ir juvelyrinių dirbinių. Ordinai, medaliai – buvo įteikiami tik patiems turtingiausiems, aukščiausią statusą turintiems vyrams. Tuo jie demonstruodavo savo jėgą, galią ir unikalumą. Štai čia ir išryškėja vienas pirminių, svarbiausių papuošalų vaidmenų – nuo neatmenamų laikų papuošalai buvo naudojami kaip tam tikrų – aukščiausių – visuomenės grupių išskirtinio statuso, valdžios ir galios atributai. Papuošalai, taip pat kaip ir dėvimi drabužiai padėjo aukščiausiems sluoksniams priklausantiems asmenims susikurti išskirtinį įvaizdį ir demonstruoti savo sluoksnio privilegijas. Papuošalai, kaip ir dėvimi drabužiai perduoda signalus kitiems apie mus.

Rankų darbo papuošalų gamyba

Šiandien rankų darbo papuošalams gaminti yra naudojamos įvairios technikos, kurios su meistrių patirtimi darosi vis sudėtingesnės. Populiariausios yra šios technikos: vielos lankstymas, nėrimas su biseriu, akmenų apvėrimai karoliukais ir biseriu, vėrimas skirtingais raštais. Papuošalams kurti meistrės/dizainerės naudoja skirtingas medžiagas: natūralius akmenis, kurie atvežami iš užsienio valstybių, brangiuosius swarovski kristalus, čekišką kristalą, japonišką biserį, kuris yra labai plokščias, stiklą, kriaukles, gėlavandenius perlus, sagas. Papuošalų gaminimo trukmė svyruoja nuo kelių valandų iki poros savaičių. Didesnių papuošalų gaminimas, pavyzdžiui kolje, užima maždaug savaitę. Meistrės juokauja, jog tokiomis savaitėmis vyras nebūna pavalgęs ir kambariai lieka nesutvarkyti. Dauguma meistrių/dizainerių kurdamos papuošalus, netgi pagal užsakymus, nebraižo jokio papuošalo eskizo. Taip galima paaiškinti ankstesne meistrių patirtimi, kuri byloja, jog nusibraižius eskizą – ornamentą ant medžiagos ar odos, nepavyksta plano įgyvendinti, detalės yra pakeičiamos, taigi galutinis rezultatas smarkiai skiriasi nuo pradinės papuošalo idėjos. Geriausi darbai gaunasi, kai kuriama ekspromtu, pasikliaujant intuicija, kūrybiškumu. Daugybė papuošalų yra vienetiniai. Vienetinių darbų pavyzdžiai galėtų būti kolje, auskarai, apyrankės, segės. Yra daugybė skirtingų akmenų rūšių, sagų, karolių, audinių, metalinių vielų, užsegimų. Kai tokia didelė medžiagų įvairovė, papuošalai tiesiog savaime nesigauna vienodi. Norint užsiimti rankų darbo papuošalų gamyba svarbi asmeninė savybė, kuria turėtų pasižymėti meistrė – užsispyrimas. Žinoma, svarbus ir kruopštumas, tačiau be užsispyrimo ir siekio pagaminti kažką gražaus – papuošalų gamyba nėra įmanoma. Tai užsiėmimas, reikalaujantis nemažai laiko. Dauguma rankų darbo papuošalų meistrių nori pagaminti kažką savito ir išsiskirti iš kitų. Kita svajonė – tapti žymiomis ir išgarsinti savo papuošalų prekinį ženklą. Dabar Lietuvoje yra nemažai populiarių rankų darbo papuošalų prekinių ženklų – tai „Sumeile.lt“, „Lobių Pieva“, „SomeMagic“, „Pati gražiausia“. Visų šių prekinių ženklų gaminami papuošalai pasižymi aukšta kokybe, originalumu ir ištobulintu skoniu. Rankų darbo papuošalai galėtų būti puiki dovana moterims, kurios mėgsta išsiskirti ir vertina originalumą. Jeigu bijote išrinkti netinkamą, – dovanokite rankų darbo papuošalų dovanų čekį, jais prekiauja visi gamintojai. Gražiausios metų šventės jau artėja..  Straipsnį paruošti padėjo papuošalų parduotuvė www.papuosalurojus.lt