Category Archives: menas

Kaip išsirinkti pliušinį meškiną?

Nieko nėra lengviau, kaip žarstyti patarimus. O kai esi šios srities specialistas – tai daryti dar lengviau. Nesu pliušinių meškinų pardavėjas, neturiu meškinų parduotuvės, netgi mano namuose nei su žiburio nerasi meškino, bet apie meškinus žinau daug. Tiesiog turiu sukaupęs neįkainojamos pliušinių meškinų dovanojimo praktikos, kuria galiu pasidalinti ir su jumis. Ta praktika labai paprasta: turiu bene tuziną sūnėnų ir dukterėčių, kuriems pirkau dovanas – pliušinius meškinus. Tingiu vaikščioti po parduotuves, tiesą sakant, nenoriu gaišti savo laiko vaikams, betgi reikia ką nors padovanoti, tai ir dovanoju – visada visiems vaikams dovanoju meškinus.

Geriausias klausytojas – pliušinis meškinas

Neturiu manijos kaupti daiktų, kadangi dažnai tenka kraustyti iš vienos vietos į kitą, netgi keliauti iš vienos valstybės į kitą, galima sakyti, visą savo turtą sutalpinu į porą lagaminų. Visgi visada su savimi vežiojuosi vieną daiktą – didelį pliušinį >meškiną. Jo netgi negalima pavadinti daiktu – tai tiesiog geriausias draugas. Gavau jį dar vaikystėje per krikšynas iš savo senelių. Grįžus iš bažnyčios laukė didelės vaišės, buvo kalnai vaisių, visokių skanėstų, aišku, ir torto. Tada gavau nemažai dovanų kuponų: lėlių, knygelių, bet labiausiai man patiko senelių dovanotas meškinas.

Papuošalai internetu: privalumai bei trūkumai

Šiais laikais būtų labai sunku rasti žmogų, kuris nesinaudoja kompiuteriu ar telefonu. Šiuolaikinės technologijos vaidina labai svarbų vaidmenį daugumos žmonių kasdieniniame gyvenime. Ko gero sunku būtų įsivaizduoti bent vieną dieną, praleistą nesinaudojant internetu ar išmaniuoju telefonu. Taip yra todėl, jog internetas yra labai naudingas bei plačiai naudojamas daugelyje gyvenimo sričių. sidabriniai ausakraiApie vieną tokių dabar kaip tik trumpai ir pakalbėsime. Tai yra prekyba. Pastaruoju metu labai sparčiai populiarėja internetinės parduotuvės, jos neretai nukonkuruoja tradicines, ypač jaunimo tarpe. Elektroninės parduotuvės išties yra labai naudingos, jose galima įsigyti beveik viską. Ne išimtis yra ir papuošalai, kuriuos ir aptarsime. Taigi, įsigyti įvairius  internete yra labai paprasta, tačiau tai ne visada gali būti taip naudinga, kaip gali pasirodyti. Žinoma, dažniausiai papuošalus internetu, kaip ir kitas prekes, pirkti yra daug patogiau.

Talismanai ir simboliniai papuošalai

Talismanų, įvairiausių simbolinių papuošalų ir ženklų gaminimo kultūra atsirado su pirmosiomis civilizacijomis. Archeologiniai tyrimai atskleidžia jų egzistavimą jau nuo pat akmens amžiaus. Vienas iš akmens amžiaus papuošalų pavyzdžių galėtų būti plėšrūno iltis su odiniu raiščiu ant medžiotojo -nugalėtojo kaklo. Senovės genčių vadai ir šamanai, imperatoriai ir karaliai visada buvo apsupti papuošalų ir juvelyrinių dirbinių. Ordinai, medaliai – buvo įteikiami tik patiems turtingiausiems, aukščiausią statusą turintiems vyrams. Tuo jie demonstruodavo savo jėgą, galią ir unikalumą. Štai čia ir išryškėja vienas pirminių, svarbiausių papuošalų vaidmenų – nuo neatmenamų laikų papuošalai buvo naudojami kaip tam tikrų – aukščiausių – visuomenės grupių išskirtinio statuso, valdžios ir galios atributai. Papuošalai, taip pat kaip ir dėvimi drabužiai padėjo aukščiausiems sluoksniams priklausantiems asmenims susikurti išskirtinį įvaizdį ir demonstruoti savo sluoksnio privilegijas. Papuošalai, kaip ir dėvimi drabužiai perduoda signalus kitiems apie mus.

Rankų darbo papuošalų gamyba

Šiandien rankų darbo papuošalams gaminti yra naudojamos įvairios technikos, kurios su meistrių patirtimi darosi vis sudėtingesnės. Populiariausios yra šios technikos: vielos lankstymas, nėrimas su biseriu, akmenų apvėrimai karoliukais ir biseriu, vėrimas skirtingais raštais. Papuošalams kurti meistrės/dizainerės naudoja skirtingas medžiagas: natūralius akmenis, kurie atvežami iš užsienio valstybių, brangiuosius swarovski kristalus, čekišką kristalą, japonišką biserį, kuris yra labai plokščias, stiklą, kriaukles, gėlavandenius perlus, sagas. Papuošalų gaminimo trukmė svyruoja nuo kelių valandų iki poros savaičių. Didesnių papuošalų gaminimas, pavyzdžiui kolje, užima maždaug savaitę. Meistrės juokauja, jog tokiomis savaitėmis vyras nebūna pavalgęs ir kambariai lieka nesutvarkyti. Dauguma meistrių/dizainerių kurdamos papuošalus, netgi pagal užsakymus, nebraižo jokio papuošalo eskizo. Taip galima paaiškinti ankstesne meistrių patirtimi, kuri byloja, jog nusibraižius eskizą – ornamentą ant medžiagos ar odos, nepavyksta plano įgyvendinti, detalės yra pakeičiamos, taigi galutinis rezultatas smarkiai skiriasi nuo pradinės papuošalo idėjos. Geriausi darbai gaunasi, kai kuriama ekspromtu, pasikliaujant intuicija, kūrybiškumu. Daugybė papuošalų yra vienetiniai. Vienetinių darbų pavyzdžiai galėtų būti kolje, auskarai, apyrankės, segės. Yra daugybė skirtingų akmenų rūšių, sagų, karolių, audinių, metalinių vielų, užsegimų. Kai tokia didelė medžiagų įvairovė, papuošalai tiesiog savaime nesigauna vienodi. Norint užsiimti rankų darbo papuošalų gamyba svarbi asmeninė savybė, kuria turėtų pasižymėti meistrė – užsispyrimas. Žinoma, svarbus ir kruopštumas, tačiau be užsispyrimo ir siekio pagaminti kažką gražaus – papuošalų gamyba nėra įmanoma. Tai užsiėmimas, reikalaujantis nemažai laiko. Dauguma rankų darbo papuošalų meistrių nori pagaminti kažką savito ir išsiskirti iš kitų. Kita svajonė – tapti žymiomis ir išgarsinti savo papuošalų prekinį ženklą. Dabar Lietuvoje yra nemažai populiarių rankų darbo papuošalų prekinių ženklų – tai „Sumeile.lt“, „Lobių Pieva“, „SomeMagic“, „Pati gražiausia“. Visų šių prekinių ženklų gaminami papuošalai pasižymi aukšta kokybe, originalumu ir ištobulintu skoniu. Rankų darbo papuošalai galėtų būti puiki dovana moterims, kurios mėgsta išsiskirti ir vertina originalumą. Jeigu bijote išrinkti netinkamą, – dovanokite rankų darbo papuošalų dovanų čekį, jais prekiauja visi gamintojai. Gražiausios metų šventės jau artėja..  Straipsnį paruošti padėjo papuošalų parduotuvė www.papuosalurojus.lt

Virtuvės baldų gamyba Kaune

Anksčiau ar vėliau visiems teks įrenginėti savo naujus namus. Tie, kas tai jau darė, puikiai žino, kad pasirūpinti buto ar namo interjeru nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Tam reikia skirti daug laiko, pastangų ir lėšų. Didžiąją dalį šių išteklių surija ne kas kitas, o pagrindinis ir svarbiausias visų kambarių atributas, tai – baldai. Būtent jų paieškoms bei įrengimui skiriama daugiausiai laiko. Todėl šiandien sužinosime, kur kreiptis, kai prireikia kokybiškų, patikimų bei stilingų baldų. Pirmiausia, baldus galima įsigyti arba paprastoje baldų parduotuvėje, kurioje rasite visų rūšių baldus, arba specialioje parduotuvėje, kuri prekiauja tik tam tikrais baldais. Šiandien pakalbėsime apie specialias parduotuves, kurių specializacija virtuvės baldų gamyba. Šį kartą aptarsime laikinojoje sostinėje įsikūrusias virtuvės baldų parduotuves.

Kuo toks patrauklus pabėgimo kambarys Vilniuje?

pabegimo kambarys vilniujeVisi nuolat ieškantys būdų įdomiai, originaliai ir prasmingai praleisti savo laisvalaikį, turėtų suklusti. Pabėgimo kambarys Vilniuje – tai puiki pramoga kiekvienam, siekiančiam praskaidrinti savo kasdienybę ir puikai pasilinksminti. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kuo ši veikla tokia žavi.