Veiklos pajamos visada turi būti apmokestinamos

veiklos pajamosNorintys užsiimti kažkokia savarankiška veikla turėtų mažiau dairytis į tuos klaidinančius pranešimus, kurie teigia, jog mokesčių galima nemokėti jeigu nėra pasiekiama kažkokia riba. Tai niekada nebuvo taikoma veikloms – tai taikoma atsitiktiniams sandoriams, kurie nepasižymi verslininkystės elementais. Veiklos pajamos turi būti apmokestinamos pagal įstatymus t.y. kiekvienu atveju apmokestinimas vyksta skirtingai, nes yra skirtingų veiklų, kurioms taikomi nevienodi mokesčiai. Visada išgirsite įvairiausių mitų, tačiau žemiau pabrėžiame tuos, kurie yra populiariausi.

Kaip minėjome, sklando gandas, kad egzistuoja kažkokia suma, iki kurios galima gauti pajamų ir nemokėti mokesčių.  Turite žinoti, kad ta suma taikoma tik pavieniams sandoriams ir tai ne visiems. Net ir išlošus atsitiktinai, tenka sumokėti pajamų mokestį. Jis kiekvienu atveju yra nustatomas individualiai. Ta riba dažniausiai yra skirta dovanoms, palikimui ir t.t. Jokiu būtų nereikia galvoti, kad galite veikti nelegaliai iki kažkokios sumos. Visada turite mokėti mokesčius, nes jeigu mokesčių inspekcija sugalvos jus patikrinti arba jeigu iš konkurentų kažkas jus paskųs, tada turėsite sumokėti tuos mokesčius ir priedu gausite baudą. Geriau jau iškart įregistruokite veiklą – ji nėra apmokestinama jeigu negaunate pelno. Čia kalbame apie individualią veiklą pagal pažymą – ji nieko nekainuoja. Kiekvienas vykdantis ją, turi mokesčius mokėti būtent nuo pelno.

Kitas dažnai pasitaikantis mitas yra tas, kad individualiai veiklai visada taikomi tie patys mokesčiai. Deja, bet ne. Visos veiklos yra skirstomos į dvi grupes t.y. mokesčių tarifus – vieni asmenys moka 5 procentus nuo pelno, tačiau kitiems savarankiškai dirbantiems pagal pažymą reikia mokėti triskart daugiau t.y. 15 procentų. Turbūt jau spėjote pagalvoti kam reikia mokėti tuos 15 procentų? Juos moka laisvųjų profesijų atstovai. Tai yra asmenys, kurie teikia intelektualines paslaugas.  Pavyzdžiui, programuotojai, advokatai, notarai, dizaineriai ir t.t. 5 procentus moka užsiimantys prekyba, reklamos kūrimu ir t.t. Visos veiklos yra skirstomos, tačiau jeigu norite būti įsitikinę kokį mokestį turėsite mokėti, siūlome kreiptis į statistikos departamentą, kad sužinotumėte tikslų veiklos kodą. Tokiu atveju, pagal veiklos kodą ir pavadinimą, mokesčių inspekcijos puslapyje jūs sužinosite ir būsima pajamų mokestį t.y. kai registruosite veiklą internetu.

Sudėtinga individualios veiklos buhalterija yra tik dar vienas gandas. Čia viskas daroma supaprastintai – nėra jokių didelių problemų pildyti veiklos apskaitos, nes asmenims reikia tik išrašyti sąskaitą faktūrą bei ją įtraukti į specialų žurnalą, o su išlaidomis yra tas pats. IV buhalterija ko gero yra pati lengviausia kokia tik gali būti Lietuvoje – čia nereikia jokių buhalterinių paslaugų, nes kiekvienas ją vesti gali paprastai – internete pateikiama visa reikalingas informacija t.y. jūs žinosite ką ir į kokį laukelį rašyti, nes ir mokesčių inspekcija yra nurodžiusi visas pildymo taisykles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *