Televizoriai ir jų istorija

Nors pastaruoju metu nemaža dalis jaunimo teigia nežiūrintys televizijos ir kur kas daugiau laiko praleidžiantys naudojant savo išmaniuosius telefonus ir kompiuterius, televizorius gaminančios kompanijos ir naujų modelių paklausa kalba patys už save. Kiekvienais metais rinkoje pasirodo nauji televizoriai, kurie jų vartotojams siūlo vis pranašesnes galimybes – dabar pačius naujausius ir aukščiausios kokybės filmus galime be jokio vargo žiūrėti įsigijus modernius televizorių modelius.

Ir, žinoma, dabartinės technologinės naujovės atsirado tikrai ne per vienerius metus. Dar visai neseniai televizoriai, kuriuos turėdavome savo namuose, būdavo labai dideli, užimdavo daug vietos, o jų sukuriama vaizdo kokybė tikrai nebuvo tokia, kokia galime džiaugtis šiomis dienomis.

Pirmieji televizoriai, kurie buvo pradėti masiškai gaminti, mena dar dvidešimto amžiaus antrą dešimtmetį, tačiau per daugiau nei pusę šimtmečio vartotojų poreikiai radikaliai pasikeitė, o gamintojų taikomos technologijos pažengė toli į priekį – nuo juodai baltų ekranų, iki pačių ryškiausių ir aukščiausios kokybės vaizdų, interneto prieigos, 3D ir kitų funkcijų.

Be abejo, daugeliui sunku net įsivaizduoti, kokio tipo televizoriai buvo gaminami prieš beveik šimtą metų. Taigi, įdomumo dėlei, verta sugrįžti į praeitį – pirmieji televizorių modeliai buvo trijų rūšių. Pirmajame buvo rodomi tik paveikslėliai. Antrajame buvo įmontuoti ir garsiakalbiai. Tuo tarpu trečiajame modelyje buvo du galingi radijo imtuvai, kurie leido vartotojams realiu laiku matyti radijo laidų vedėjus.

Praėjo nemažai metų, kol galiausiai vartotojų poreikiai pradėjo radikaliai keistis ir imta kurti kur kas plonesnius televizorių modelius – LCD ir plazminius televizorius. Pirmasis LCD televizorius pasirodė dar 1988 m., o jo kaina siekė net 8000 USD. Tačiau, tai taip pat yra tolima praeitis, kadangi televizorių rinka niekada nestovi vietoje.

Šiandien yra įprasta matyti OLED ir LED televizorius, kurie geba išgauti aukščiausios kokybės vaizdą ir garsą, todėl galime jaustis lyg kino salėje. Vietoje daugybės laidų galime naudoti USB, o televizoriuose veikiantis interneto ryšys jau seniai nieko nestebina. Kai matome tokią didžiulę pažangą, belieka užduoti retorinį klausimą, kokių televizorių laukti ateityje? O jei šiuo metu jūs ieškote naujo televizoriaus pajūryje, televizoriais prekiaujančios Klaipėdos įmonės vienoje vietoje gali būti labai lengvai pasirinktos įmonių kataloguose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *