Poilsis užsienyje ar Lietuvoje?

Jau kurį laiką vyrauja nuomonė, kad poilsis užsienio kurortuose gerokai pigesnis nei prie Baltijos jūros Lietuvoje, tačiau poilsį nebūtina suprasti tik kaip drybsojimą paplūdimyje. Tai gali būti ir baidarių nuoma įvairiomis Lietuvos upėmis, ir pasivažinėjimas dviračiu ir net pažintinė ekskursija po kitus Lietuvos miestus, tereikia pasitelkti savo fantaziją.

Savaime suprantama, kad svečios šalys vilioja dėl kitokios kultūros, fakto, kad atostogaujama užsienyje, o taip pat dažnai pietų šalys gali pasigirti itin palankiu klimatu, kuris leidžia būti tikriems, kad visą atostogų laiką nepliaups lietus ar nebus šalta lyg pavasario pradžioje ar rudens pabaigoje. Tačiau jei Jūsų noruose ne saulės vonios, o aktyvus laisvalaikio praleidimas, oras neturėtų būti pernelyg svarbus, ypač jei pasirūpinama tinkama apranga.

Plaukiant baidarėmis dažniausiai pasirenkami vienos ar dviejų dienų plaukimo maršrutai. Plaukiant vieną dieną nereikia rūpintis nakvynę, tačiau mažiau pajuntama gamtos, retai kada vienos dienos žygiuose mėgaujamasi ant laužo keptu maistu, pirties teikiamais malonumais ar nakvyne palapinėse. Tuo tarpu renkantis dviejų dienų maršrutus galima pagalvoti ir apie nakvynę palapinėje ar kaimo turizmo sodyboje, taip pat įmanoma pasirūpinti laikina ar užsisakyti mobilią pirtį jei nakvynės vietoje nėra nuolatinės. Taigi, baidarių nuoma su nakvyne nors ir reikalauja daugiau laiko bei pinigų, tikrai verta dėmesio.

Važinėjantys dviračiais taip pat turėtų išmėginti keliavimą su nakvyne. Tačiau čia galima pabandyti kombinuoti keliavimo būdą ir iki tam tikros vietos minti dviračio pedalus, o pernakvojus peršokti į baidares ir plaukti upės kryptimi. Tai tikrai šaunus būdas, tinkamas tiems, kurie negali nuspręsti, kuris keliavimo būdas jiems priimtinesnis. Tokie žygiai padeda pajusti gamtos privalumus, suteikia malonių atsiminimų, verčia patirti įvairių nuotykių.

Svarstant, ar tikrai verta pasilikti Lietuvoje, vertėtų prisiminti ir labai puikų pasakymą – pirmą pažink savą kraštą, o tik po leiskis į svečią. Taigi, jei dar daug kur nesate pabuvoję patys, leiskitės į aviantūrą ir apkeliaukite kaip įmanoma daugiau Lietuvos. Vasaros metu skirkite tam bent 10 savaitgalių ir tikrai nenusivilsite, tiek paplaukioję baidarėmis, tiek pasivažinėję dviračiu ar į kitą Lietuvos pusę nukeliavę traukiniu ar savu automobiliu – kaip tik Jums patogu, bet svarbiausia – pažinkite savo kraštą gerai, praleiskite laisvą laiką aktyviai ir tikrai turėsite ką atsiminti bei tikime, kad kitais metais nuveiksite kažką panašaus!

One Response to Poilsis užsienyje ar Lietuvoje?

  1. […] ir atima gerokai daugiau laiko nei laivo nuoma plaukiojimams po Vilnių. Dar linkstama palyginti baidarių nuomą ir plaukimą laivu, tačiau tai taip pat gana skirtingi dalykai, nes plaukiant laivu nereikia […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *