Norint gyventi gerai reikia stebėti save

Savęs stebėjimas ir kontrolė – svarbus dalykas norint gyventi kokybiškai, gerai. Deja, tą moka tik labai nedidelė dalis žmonių, nors šiuolaikinės technologijos ir įranga gali padėti tai daryti labai paprastai, beveik nesugaištant laiko. Visgi, tam ryžtasi ne visi.

Štai norint gauti paskolą reikia būti pasiruošus didesnėms kasmėnesinėms išlaidoms, tad reikia žinot, kiek pajamų turite kas mėnesi, kiek Jums reikia pragyvenimui, kiek galite sutaupyti, o kiek būtina numatyti netikėtoms išlaidoms. Kitaip tariant, reikia mokėti ir pasiryžti stebėti savo pajamas bei išlaidas (biudžetą). Tam galima naudoti paprasčiausią skaičiuoklę (pvz., Excel) ar rinktis specialiai tam skirtą programinę įranga (pvz., Ace Money ar GnuCash). Visgi, vien tik įsidiegti programą ne gana, būtina susikurti atitinkamas kategorijas, suvesti savo pajamas bei išlaidas reguliariai. Taip galima kur kas paprasčiau pastebėti nereikalingas išlaidas, perprasti, kodėl pavyksta vis mažiau sutaupyti ar kodėl prireikė skolintis.

Taip pat ir su pokeriu. Jei žaidžiate šį kortų žaidimą, greičiausiai esate girdėję programą PokerTracker. Tai tokia programa, kuri analizuoja Jūsų žaidimą, stebi konkurentus ir pateikia ataskaitas pagal tam tikras formules, algoritmus. Tai padeda suprasti, kokiomis kortomis verčiau žaisti, o kokiomis pasuoti. Su programine įranga lengviau pastebėti nuolat blefuojančius žaidėjus ar tuos, kurie žaidžia tik turėdami vertingas kortas. Deja, programa ne visagalė, tačiau Pokertracker naudotojai tobulėja ir praturtėja kur kas greičiau nei tie, kurie nesinaudoja jokiomis programomis. Žinoma, įsidiegus programą ir ją paleidus gali būti painu, tačiau perskaičius jos dokumentaciją (instrukciją) ir nuolat ją naudojant klausimų kils kur kas mažiau, o pokerio žaidimas taps produktyvesnis.

Naudinga įsigyti ir vaizdo registratorių, kuris stebi kelią Jums vairuojant. Tai ne tik puiki priemonė įrodyti savo nekaltumą eismo įvykio metu, bet ir galimybė stebėti savo vairavimą, daryti išvadas, keisti įpročius, padėsiančius išvengti avarinių situacijų ar sumažinti kuro sąnaudos. Be to, darant detalius stebėjimus ir analizes galima pastebėti, jog emocinė būsena taip pat labai stipriai prisideda prie Jūsų vairavimo kokybės, kuro sąnaudų didėjimo ir rizikos kelyje didinimo ar mažinimo.

Tiek Pokertracker programa pokerio stebėjimui, tiek Excel’is ar GnuCash finansinės būsenos stebėjimui yra labai svarbios programos Jūsų gyvenimo kokybės gerinimui, tereikia jomis naudotis ir išpešite iš to nemažai naudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *