Nekilnojamas turtas – kaip nustatoma jo kaina?

Nekilnojamas turtas visada buvo vienas dažniausių pirkinių Lietuvoje, o tai yra įprasta, nes faktas, jog kiekvienas nori turėti nuosavą būstą, todėl ir tenka žvalgytis į įvairius skelbimus. Šiuo metu Lietuvoje yra nemažai pasiūlymų, kurių dėka galima įsigyt būstą ne tik nuolatiniam gyvenimui, bet ir kitoms paskirtims, tokioms kaip – atostogavimas ar dažnas poilsis.

Apžvelgiant rinką, galima matyti išties didelį susidomėjimą ne tik eilinių piliečių, bet ir tam tikrų verslininkų tarpe. Šis susidomėjimas kyla todėl, jog šiuo metu nekilnojamo turto kaina Lietuvoje nėra labai didelė, todėl už prieinamą kainą galima įsigyti būstą, iš kurio vėliau būtų galima pasipelnyti parduodant ar tiesiog teikiant nuomos paslaugas.

nekilnojamas turtasNekilnojamo turto agentūros vis dažniau imasi tarpininkavimo vaidmens, siekiant suvesti ieškančio įsigyti būstą žmogų su pardavėju. Šios agentūros, o taip pat ir privatūs brokeriai atlieka visą juodą darbą ir tokiu atveju nei pardavėjas, nei pirkėjas neturi gaišti laiko ieškant geriausių pasiūlymų, nes už juos visa tai atlieka būtent minėti asmenys.

Parduodami butai visada atkreipdavo ir ko gero atkreips jaunų žmonių dėmesį, nes būtent jie yra finansiškai prieinami vidutines pajamas gaunantiems piliečiams. Butų kainos yra kur kas mažesnės nei namų ar prabangių turizmo sodybų, todėl šis žmonių pasirinkimas yra ko gero ekonomiškiausias žinant kokia yra finansinė situacija Lietuvoje.

Butų kainos priklauso nuo daugybės faktorių, todėl išskirti bent vieną jų būtų nekorektiška, nes visi jie yra gana svarbūs. Vienas pagrindinių kainos rodiklių yra gyvenvietė t.y. kur yra randamas parduodamas butas. Miestas lemia kokia kaina gali būti, nes juk suprantama, jog atokiose vietose ar kaime butų kainos yra žemesnė negu miestuose. Mieste yra geresnis susisiekimas, todėl tai ir daro įtaką bendrai buto įsigijimo sumai.

Ko gero vienas iš akivaizdžiausių kriterijų yra tas, jog kaina yra nustatoma ir pagal tai, kokio ploto yra parduodamas būstas. Žinoma, kad didesnės kvadratūros butas bus vertingesnis nei mažesnio ploto, tačiau kaina būna koreguojama jeigu šildymo išlaidos yra didelės.

Renkantis butą, būtina taip pat žinoti svarbiausius minusus – ar būstas buvo renovuotas, kurioje namo dalyje jis yra ir t.t. Pavyzdžiui, kampinėje daugiaaukščio namo dalyje esantis butas, gali būti kiek pigesnis, nes suprantama, jog tokiu atveju ir šildymo išlaidos tampa didesnės.

Kalbant apie bendrą kainos įvertinimą, būtina atkreipti dėmesį į visus kriterijus ir tik tada nuspręsti ar prašoma kaina yra adekvati.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *