Miškotvarkos specialistai – kodėl reikalinga jų pagalba?

perkame miskaMiško priežiūra visada buvo itin atsakingas darbas – čia svarbu žinoti svarbiausius teisinius aspektus, kurie reglamentuoja jų valymą, kirtimą ir kitus priežiūros darbus. Nemažai žmonių, įsigiję mišką, pavėluotai sužino, jog jiems galioja tam tikros sąlygos, o dar liūdniau yra tai, jog paaiškėja, kad miškas yra nelabai tinkamas kirtimui. Tokiais atvejais, smarkiai padaugėja skelbimų su užrašais „parduodu mišką“, nes visgi – prasto pirkinio norisi greitai atsikratyti. Tai gi ką reikėtų žinoti apie miško priežiūrą, valymą, kirtimą ar įsigijimą?

Pirmiausia, jeigu jūs norite užsiimti malkų prekyba, tai faktas, jog jums reikės jų šaltinio. Miškų supirkimas yra vienintelis būdas jį gauti, tačiau čia svarbu yra apžvelgti tam tikrus teisinius apsektus. Šiuo atveju, jums nėra būtinybės pirkti mišką su visu sklypu, nes logiškai mąstant – ką su juo darysite iškirtus galimą medieną? Mokėsite tik įprastą žemės mokestį ir tiek. Būtent dėl to, jūs turite dairytis į tuos miško įsigijimo variantus, kuriuose yra skelbiama, jog miškas yra parduodama kirtimo tikslams. Tada jums nereikės vargintis dėl tolimesnių jo priežiūros darbų – įsigiję mišką kirtimui, jį pagal tam tikrus leidimus išpjaunate, išsivežate malkas bei kitą medienos žaliavą ir paliekate sklypą jo savininkui. Paprasčiausiai, jūs perkate teisę išpjauti jį, bet ne neįsigyjate paties sklypo.

Taip pa ne ką mažiau svarbu žinoti, jog neretai miško pardavimo kainos yra neadekvačios. Kodėl? Nemažai žmonių, tokius miškingus sklypus gauna kaip palikimą ir, nežinodami visų niuansų, skelbia kainą, kuri yra nesuvokiama ir nepagrįsta. Miško vertė turi būti įvertinama atsižvelgiant į tam tikrus kriterijus. Jeigu jūs nežinote kaip reikėtų jį įvertinti, tai faktas, jog geriausia būtų pasinaudoti miškotvarkos specialistų paslaugomis, kurių dėka, ne tik pats pirkimo procesas bus itin paprastas, bet ir galėsite pasidžiaugti adekvačiu kainos pasiūlymu. Tokiais atvejais, minėti specialistai ne tik jums pasakys realią pasirinkto miško vertę, bet galės apšviesti ir pardavėją, kad jis žinotų pagal ką yra nustatoma miškingų vietovių kaina.

Trumpai tariant, jeigu skelbime matote antrašte „perkame mišką“ tai būtinai jį apžvelkite atidžiau, nes galbūt tai yra tam tikrų miškotvarkos specialistų skelbimas, kurie tuo pačiu teikia it kitas susijusias paslaugas, kurios neretais atvejais, gali būti reikalingos ir jums. Be specialisto pagalbos, tikrai neturėtumėte pirkti miškingų vietovių, nes tik jų dėka galite gauti geriausią pasiūlymą už mažiausią kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *