Kreditai dirbantiems užsienyje nėra lengvai pasiekiami dėl kelių priežasčių

kreditai dirbantiems uzsienyje

Emigrantai nori ne tik dvigubos pilietybės, bet ir paskolų iš Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų. Deja, pirmasis noras galbūt ir bus įgyvendintas, bet štai kreditai dirbantiems užsienyje ko gero nebus prieinami visiems išeiviams. Trumpai tariant, dirbantys užsienyje yra skirstomi į kelias kategorijas. Ne visiems suteikiama galimybė gauti paskolą Lietuvoje. Aišku, daug ką lemia ir pasirinkta finansų įstaiga, nes vis dėlto – bankai, unijos, paskolų bendrovės, sutelktinio finansavimo platformos turi skirtingas vidines taisykles. Tomis taisyklėmis jos remiasi nustatant asmens kreditingumą ir ne tik.

Kreditai dirbantiems užsienyje išduodami atitikus tam tikras sąlygas, bet aišku – kiekvienoje įstaigoje sąlygos vis kitokios. Į ką reikia atkreipti dėmesį?

  • Gyvenimo Lietuvoje trukmė. Didžioji dalis paskolų bendrovių ir ne tik reikalauja, kad asmuo, kurios paraiška pateikta, būtų nuolatinis Lietuvos gyventojas ir turintis Lietuvos pilietybę. Kadangi daugelis emigrantų jau ilgą laiką gyvena kitose šalyse, jie yra išsiregistravęs iš mūsų šalies. Tai reiškia, kad kreditoriai matys, jog asmuo negyvena Lietuvoje, o tai, skolos negrąžinimo atveju, apsunkintų pinigų atgavimo procesą.
  • Gaunamų pajamų valiuta. Dar vienas svarbus akcentas – bankai nenori išduoti paskolų tiems, kurie pajamas gauna kitomis valiutomis, o ne eurais. Emigrantai Anglijoje dažniausiai ir negali skolintis atvykę į Lietuvą ar nuotoliniu būdu, nes jie pajamas įprastai gauna svarais. Kreditai dirbantiems užsienyje ir gaunantiems pajamas ne euro valiuta neišduodami komerciniuose bankuose.
  • Kaip bebūtų, tai bene svarbiausias akcentas. Jūsų kreditingumas bus tikrinamas nepaisant to ar dirbate Lietuvoje ar ne. Kreditai dirbantiems užsienyje išduodami tik po kreditingumo įvertinimo. Tačiau dirbančiųjų svetur kreditingumą įvertini yra sudėtingiau, todėl ne paslaptis, kad tokių asmenų paraiškos neretai yra atmetamos.

Nepaisant šių trijų aspektų, jūs patys turite kruopščiai įvertinti kokioje situacijoje esate. Jeigu negaunate pajamų ir dėl to esate priversti skolintis, tuomet ieškokite vietinių kredito įstaigų jūsų šalyje. Vargu ar kuri nors lietuviška paskolų bendrovė rizikuos skolinti pinigus tokiam žmogui, kurio nesaisto jokie Lietuvos įstatymai. Tiesiog iš tokių žmonių skolas sunku išieškoti, todėl kreditoriai nerizikuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *