Individualią veiklą įregistruoti itin paprasta
Bedarbiams asmenims reikėtų kiek atidžiau žiūrėti kokios yra galimybės gauti pajamas iš savarankiškos veiklos – bedarbio pašalpos greitai dingsta, nes jos nėra mokamos nuolatos. Taip pat ir jokia greita paskola bedarbiams nepadėtų – esant pajamų trūkumui, jūs nebe išgalėtumėte mokėti įmokų. Geriausia būtų rinktis individualią veiklą, nes čia apskaita yra paprasta, o ir perspektyvos nemenkos. Čia kiekvienam klientui išrašoma sąskaita faktūra (pavyzdys čia: http://www.skaiciau.lt/saskaita-faktura-sablonas-ir-pildymas/) ir paskui ji registruojama apskaitos žurnale – tuo ir baigiasi apskaitos pildymas. Geriausia tai, kad individualią veiklą vykdantys asmenys patys nusibrėžia darbo valandas, atostogas ir t.t. Jūs patys renkatės kiek dirbti ir kada ilsėtis.
Būtina pabrėžti, kad individualios veiklos mokestinė našta nėra tokia didelė kaip kalbama – čia sumokami viso labo tik trys mokesčiai, kurie sudaro apie 20 – 25 procentus uždirbtų pinigų. Privalomas sveikatos draudimas mokamas kas mėnesį, jeigu asmuo nėra draustas, bet jeigu jūs tuo pačiu dirbate kažkur, tada keičiasi tarifas ir tvarka – jūs tada mokėsite 9 procentus nuo pusės pelno ir mokėti galėsite kartą per metus. Taip pat yra ir valstybinis socialinis draudimas, kurį sudaro 28,5 procento pusės jūsų gauto pelno. Lieka tik pajamų mokestis, kuris gali būti 5 arba 15 procentų. Jeigu jūsų veikla priskiriama prie laisvųjų profesijų, tada jūs mokėsite 15 procentų nuo viso pelno. Pelnas yra skaičiuojamas kuomet iš pajamų atimamos išlaidos.
Apie išlaidas turėtumėte žinoti ir tai, kad kartais asmenys jų patiria labai mažai arba visai nepatiria, todėl VMI galioja tvarka, kad asmuo gali rinktis, jog jo išlaidos būtų laikomos 30 procentų pajamų. Tada asmeniui nėra būtina kaupti išlaidas pagrįsiančius dokumentus. Tiesa, jeigu tai prekyba, geriau jau būtų rinkti įsigijimą įrodančius dokumentus, kad paskui nebūtų problemų dėl neteisėto praturtėjimo tyrimų.
Individuali veikla yra labai paprastai įregistruojama – internetu galite pateikti formą ir jau tą pačią dieną galėsite vykdyti veiklą. Tą formą jūs turite pateikti VMI portale arba atvykus į savo apskrities mokesčių inspekcijos skyrių. Vietoje galėtumėte gauti ir visą kitą reikalingą informaciją.
Parašykite komentarą