Darbo dienomis baidarėmis plaukti apsimoka

Vasara – puikus metas pasidžiaugti gamta ir paplaukioti baidarėmis. Įtemtas darbo ritmas dažnai vargina ir norisi nuo viso to atsiriboti. Vandens šniokštimas, medžių ošimas ir kiti natūralios gamtos garsai leis atsipalaiduoti ir pailsėti nuo miesto šurmulio. Tačiau pastaruoju metu baidarės patapusi itin populiaria pramoga, dėl to planas pasprukti nuo žmonių gali nepavykti dėl didelio baidarininkų srauto, taip pat baidarių nuoma ne tokia lengva užduotis kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Tokiu atveju svarbu pasirinkti tinkamą plaukimo laiką. Dažniausiai darbo dieną yra mažiau baidarininkų upėse, nes didesnė žmonių dalis turi tuo metu dirbti. Taigi, jei Jums atostogos ar laisvesnis darbo grafikas patartina derinti plaukimą baidarėmis darbo dieną. Taip greičiausiai išvengsite baidarių spūsčių upėse.

Dar vienas privalumas plaukiant ne savaitgalį – tai galimybė sutaupyti kelis eurus, nes dažniausiai baidarių nuoma savaitgaliais kiek brangesnė. Taip pat karštą vasarą, kai prasideda plaukimo sezonas, tampa sudėtinga rasti kur išsinuomoti baidares. Norint plaukti savaitgalį gali reikėti užsirezervuoti prieš mėnesį ar dar ankščiau, o taip anksti nuspėti oro sąlygų neįmanoma, ypač kai Lietuvoje tokios permainingos vasaros. Tuo tarpu norint plaukti darbo dieną dažnai būna laisvų baidarių net tą pačią savaitę.

Darbo dienomis galima rinktis pačias populiariausias upes plaukimui, nes tuo metu bus mažiau baidarininkų juose, o kiek mažiau mėgiamas ir ekstremalesnes upes galima rinktis ir savaitgaliais ar šventinėmis dinomis. Tačiau kartais visai smagu sutikti kitų baidares mėgstančių žmonių, galima su jais pasidalinti įspūdžiais ir upės subtilybėmis.

Kad ir kokią dieną pasirinksite plaukimui, net jei ji bus ir lietinga, neverta nusiminti, svarbu pasirūpinti tinkama apranga ir mėgautis išvyka. Vasariškas lietus kartais būna kur kas malonesnis, nei kaitri alinanti saulė. Ne taip svarbu kiek kilometrų įveiksite, per kiek laiko, svarbiausia, kad būtų smagiai praleistas laikas šeimos, draugų ar kolegų būryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *