Chalatai: nuo ko priklauso kaina?

chalataiChalatai yra tas apdaras, be kurio šiandien jau neįsivaizduojame savo kasdienybės, būtų sunku rasti žmogų, kuris neturėtų šio rūbo. Tačiau ne ką mažiau svarbus yra kitas dalykas – kiekvienas chalatas turi savo kainą, o pažiūrėjus į chalatus, kuriuos šiandien galime rasti parduotuvėse, matyti, jog kainos kartais skiriasi itin ženkliai. Kodėl taip yra ir nuo ko priklauso chalato kaina? Apie tai ir pakalbėsime plačiau šį kartą.

Yra nemažai veiksnių, nuo kurių priklauso, kiek kainuos chalatai, o vienas iš jų – medžiagas, iš kurios chalatas pasiūtas. Kaip ir bet kuris kitas drabužis, taip ir chalatas yra pasiūtas iš kokios nors medžiagos (tiesa, šiuo atveju pasirinkimas yra šiek tiek mažesnis). Nepaisant to, chalatai gali būti siuvami iš įvairių rūšių vilnos, medvilnės, šilko ir pan. Kiekviena iš šių medžiagų turi skirtingus įkainius, kadangi kiekvienas audinys gali pasigirti skirtingomis savybėmis bei privalumais, maža to, skiriasi ir medžiagos išgavimo technika. Taigi, būtent medžiaga yra vienas iš tų veiksnių, nuo kurio priklauso, kiek kainuos chalatas. Nors šiandien gaminami chalatai yra patys įvairiausi, o kainos – taip pat labai įvairios, reikia pasakyti, jog brangiausi yra tie chalatai, kurie pasiūti iš aukštos kokybės šilko arba vilnos.

moteriskas_chalatasTai, kokiu būdu pirksite chalatą, taip pat turės įtakos jo kainai. Kaip žinia, moteriški bei vyriški chalatai, kurie yra parduodam įprastose parduotuvėse kainuoja nežymiai brangiau nei chalatai internetu.

Įtakos galutinei chalato kainai turi ir jo ilgis. Kuo chalatas yra ilgesnis, tuo jis brangesnis, na, o kodėl taip yra, suprasti nesunku – tam, kad pasiūtume ilgą chalatą prireiks kur kas daugiu medžiagos.

Kalbant apie chalatų kainas reikia pastebėti, ir tai, jog jai įtakos turi ir chalato modelis. Pasirodo, jog labai dažnai moteriški chalatai yra šiek tiek brangesni nei vyriški chalatai. Taip  yra todėl  jog pasiūti moterišką chalatą yra sudėtingiau, maža to, jie neretai dekoruojami įvairiais puošybos elementais.

Apibendrinant, nuo ko priklauso, kiek teks mokėti už chalatą, galima teigti, kad patys svarbiausi veiksniai yra tokie: medžiaga, iš kurios pasiūtas chalatas (brangiausiai kainuoja vilnos bei šilko chalatai), jo ilgis (kuo chalatas yra ilgesnis, tuo jis brangesnis), modelis (moteriško modelio chalatus pasiūti yra kur kas sudėtingiau, todėl jie brangesni, maža to, puošiami įvairiomis detalėmis),  o taip pat kainai įtakos turi ir pirkimo būdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *