Bendras finansavimas Baltijos šalyse

Lietuvoje, šiuo metu, kaip niekad yra palankios skolinimosi sąlygos – dabar sms kreditai yra siūlomi ne tik trumpiems laikotarpiams, bet ir ilgesniam terminui gauti paskolą galima itin lengvai. Nemaža dalis vartojimo kredito teikėjų dabar siūlo skolintis mažomis palūkanomis, bet labiausiai reikėtų išskirti tas įmones, kurios pinigus skolina ilgiems terminams – dabar galite gauti paskolą net ir penkių metų laikotarpiui. Internetinėse kreditų teikimo platformose paskolos paraiškos yra pildomos taip pat – niekas nėra pasikeitę, bet reikėtų pastebėti, kad skolinimosi platformų su laiku vis daugėja, o jos kartais būna kiek kitokios nei tradicinės.

Dabar labiausiai dėmesį kausto būtent bendrasis finansavimas. Tai yra platformos, kurios leidžia pinigus skolinti kitiems žmonėms. Trumpai tariant, tokios platformos yra paremtos tuo, kad čia savo pinigus skolina ne įmonė, o būtent paprasti žmonės. Bendro finansavimo projektai Baltijos šalyse dar tik įgauna pagreitį, todėl jų labai daug Lietuvoje ir nėra. Skolinimosi principas yra paprastas – vartotojas pateikia paskolos paraišką iki tam tikros sumos. Jis gali nustatyti kokias palūkanas nori mokėti. Tada bendro finansavimo bendrovė t.y. platforma, įvertina vartotojo mokumo galimybes, o jeigu jos teigiamos, ta paraiška jau yra rodoma norintiems investuoti t.y. paprastiems žmonėms.

Bendras finansavimas yra naudingas tuo, kad čia išlošti gali ne tik besiskolinantieji, bet ir investuojantys į paskolas. Vartotojai, kuriems reikalingas greitas kreditas, gali jį gauti mažomis palūkanomis bei ilgu skolinimosi terminu, o investuotojai gali lengvai uždirbi skolinant pinigus. Tiesa, visada pasitaiko ir nesėkmės faktorius – kartais paskolos yra negrąžinamos.

Pastaruoju metu yra kalbama ir apie kiek dilesnio mąsto paskolas, kurios įprastai yra teikiamos nekilnojamo turto srityje. Lietuvoje auga nauja platforma, kuri leis investuoti gerokai didesnes sumas į NT projektus, todėl čia bus didesnė tikimybė uždirbti didesnes sumas. Tiesa, dar nėra patvirtinta kais galės užsiimti investavimu bei kas galės gauti tokias paskolas. Tai vėlgi – bendrasis finansavimas, tik jau į didesnes paskolas su tam tikrais saugikliais – bus galima atgauti pinigus nesėkmės atveju, nes užstatu tampa perkamas nekilnojamas turtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *