Šildymo sezonas – šildytuvai, žieminės striukės, žieminiai batai

sildytuvasJau beveik įpusėjo ruduo, sparčiai artėja žiema. Reikia rūpintis namų šiluma. Rūpintis šiluma reikia visapusiškai – žieminiai drabužiai, žieminiai batai ar krosnys patalpų šildymui ir pastato šiltinimas, kad pastatas neatiduotų šilumos į lauką. Jei gyvenate daugiabutyje ir šiluma tiekiama centralizuotai tada sudėtinga kažką daug pakeisti. Už šildymą vis tiek teks mokėti. Vienintelis dalykas kurį galite pakeisti, tai apšiltinti sienas, kad kambariuose būtų šilčiau ir galėsite įsijungti papildomą šildytuvą. Jei gyvenate privačiame name daug daugiau visko galėsite nulemti patys. Tačiau reikia apsispręsti ir pasirinkti tinkamą variantą. Kas geriau – elektriniai šildytuvai, kieto kuro katilai, dujiniai katilai, granuliniai katilai, šildymas geotermine energija ar saulės elementų pagalba?

Paprasčiausias būdas su mažiausiomis pradinėmis investicijomis – elektriniai šildytuvai. Patys šildytuvai kainuoja nedaug, užima nedaug vietos, nekelia dūmų, nereikia jiems kaupti kuro ar jais kaip nors papildomai rūpintis eksploatacijos laikotarpiu. Tai kodėl visi jais nesišildome? Šildytuvai turi ir blogąją savo pusę – šildymo kaina išeina itin didelė. O pradingus elektrai apskritai neturėsite kur dingti ir teks kęsti šaltį. Todėl vien tik elektrinis namų šildymas nėra geras pasirinkimas, net jei turite labai daug pinigų. Juk šalti tarp savo pinigų nesinori. Reiktų tada naudoti šildytuvą kartu su dujiniu radiatoriumi, kuris šiltų tiesiogiai iš pajungto dujų baliono. Jis padėtų avariniu atveju palaikyti namų šilumą.

O jei šiaip šalta – pažaiskite burbulinį futbolą. Tai žaidimas, kurį pažaidus vos kelias minutes tikrai sukaisite 🙂
Juokaujame, bet jei jau skaitote apie šildymo būdus, tai matyt nuotaika niūri. O vat futbulas burbuluose jums ją ir pataisys.

Vis dėlto, mes esame taupūs ir tokie variantai mums nelabai tinkami. Populiariausi Lietuvoje nuo senų laikų yra kietojo kuro katilai. Tiksliau kūrenimas kietuoju kuru. Seniau malkomis buvo kūrenamos koklinės krosnys, dabar katilai. Taip nutiko, nes neturėjom kito pasirinkimo. Tiesiog važiuodavome medžių į mišką ir juos iš ten parsivilkdavome (nebūtinai tiesiogine prasme). Nors ir dabar Lietuvoje yra nemažai miškų savininkų kurie degina ne pirktus, o savame miške nukirstus rastus. Kietu kuru šildyti namus patogu, nes žiemą per didelius šalčius kaitrą galima padidinti naudojant anglis. Anglys suteikia daug daugiau kaitros. Specialistai vienbalsiai tvirtina, kad šių laikų atradimas – granuliniai katilai. Jie patogūs, nes jiems reikalinga daug mažesnė priežiūra nei paprastoms krosnims ir krosnelėms. Būna mažesnis pelenų kiekis ir daug ilgesnis degimo procesas. Pigesnis ir pats kuras. Bet atsiranda kita problema – brangus pats katilas, o Lietuviai brangių katilų dažniausiai tiesiog neįperka. Nesvarbu kokį būdą pasirinksite visada pagalvokite apie atsarginį variantą (kas bus nugriuvus kaminui, dingus elektrui ar nutrūkus dujų tiekimui).